Şartlar & Koşullar

Satın aldığım ürünü nasıl iade edebilirim?

Jua.com.tr’dan satın aldığınız ürünlerin iadesini fatura tarihinden itibaren 14 iş günü içerisinde yapabilirsiniz. Bunun için siparişinizle gelen irsaliye ile (irsaliyeye not ekleyebilirsiniz) iade edeceğiniz ürünü aşağıda paylaşılan anlaşmalı kargo firmalarına gönderi kodunu verip iade gönderinizi yapabilirsiniz. Kargonuz tarafımıza ulaştıktan sonra iade işlemi tamamlanacaktır. Ürünleri tarafımıza gönderirken bazı hususlara dikkat etmeniz gerekmektedir:

 

İade etmek istediğiniz ürünü/ürünleri orijinal ambalajında hasar görmemiş, kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş şekilde tarafımıza yollamanız gerekmektedir.

 

Eğer ürünün faturası kurumsal ise, iade işlemi için kurumun düzenlemiş olduğu, kargo payı dahil edilmeden, ‘Ürün Birim Fiyatı + KDV’ şeklinde kesilmiş bir iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri iade faturası kesilmediği takdirde alınamamaktadır.

 

İadenizi anlaşmalı olduğumuz UPS ve Yurtiçi Kargo’yu kullanarak karşı ödemeli olarak ve aşağıda yer alan gönderi kodları ile yine aşağıda yer alan depo adresimize gönderebilirsiniz:

 

KOCAER TEKSTİL SAN TİC AŞ

Organize Sanayi 2. Kısım Kocaer 1 20065 Gürlek/Denizli 

Yurtiçi Kargo Gönderi Kodu :323019627 

UPS Kargo Gönderi Kodu : A2800V

 

İade için farklı bir kargo şirketini tercih etmeniz durumunda, kargo ücretini karşılamanız gerekecektir.

Ürününüz tarafımıza ulaştıktan sonra ilgili birimlerce incelenecek ve iadesi için onay verilecektir.

Bu süreç ortalama 2-5 iş gününü almaktadır.

 

İade kargosu için ücret ödeyecek miyim?

Anlaşmalı olduğumuz UPS ve Yurtiçi Kargo’yu tercih etmeniz durumunda kargo ücreti ödemezsiniz. İade için farklı bir kargo şirketini tercih etmeniz durumunda kargo ücretini karşılamanız gerekmektedir.

 

 

İade etme süresi kaç gündür?

Tüketici Kanunu’ndaki “Sebep Göstermeden Cayma Hakkı” maddesine göre, ürünü teslim aldığınız tarihten itibaren 14 iş günü içinde iade edebilirsiniz. Üründen kaynaklanan herhangi bir kusur sebebiyle yapacağınız iadelerde de aldığınız ürünü teslim tarihinden itibaren 30 gün içerisinde iade edebilirsiniz.

 

 

İade koşulları nelerdir?

Ürün(ler) orjinal ambalajında hasar görmemiş, kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş olarak tarafımıza yollamanız gerekmektedir.

Müşteri ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür.

Ürün tarafımıza ulaştıktan sonra, ilgili birimlerce incelenecek ve iadesi için onay verilecektir. Bu süreç ortalama 2-5 iş gündür.

 

 

İademi nasıl gönderebilirim?

 

İadenizi anlaşmalı olduğumuz UPS ve Yurtiçi Kargo’yu kullanarak karşı ödemeli olarak ve aşağıda yer alan gönderi kodları ile yine aşağıda yer alan depo adresimize gönderebilirsiniz:

 

 

KOCAER TEKSTİL SAN TİC AŞ 

Organize Sanayi 2. Kısım Kocaer 1 20065 Gürlek/Denizli

Yurtiçi Kargo Gönderi Kodu :323019627?

UPS Kargo Gönderi Kodu : A2800V

 

İade için farklı bir kargo şirketini tercih etmeniz durumunda,kargo ücretini karşılamanız gerekmektedir

 

 

Geri ödeme bana nasıl ve ne zaman ulaşır?

Onaylanan iadelerinizde havale ile ödemelerde geri ödemeniz 48 saat içinde hesabınıza geri yatırılıp tarafınıza e-posta ile bilgi verilir.Kredi kartı ile ödemelerde ise iade edilecek tutar kredi kartınıza online olarak geri ödenir. Ödeme işlemi sonrasında size mail yoluyla bilgilendirme yapılır. Yapılan bedel iadesinin kart hesabınıza yansıma süresi bankanıza göre değişkenlik gösterebilir.

Ödemenizi kredi kartı kullanarak taksitlendirme yaptıysanız tutarın tamamı sahibi olduğunuz kredi kartınızın bankasına tek seferde ödenir. Bu aşamadan sonra banka bu tutarı,kredi kartınıza her ay taksit tutarı kadar yatırır ve çeker (ekstreye + ve – olarak yansır ) .Bu işlem taksit sayısı kadar ay devam eder Eğer iadeden önce 1 veya 2. taksit vb. ödemiş iseniz en son 1 ve 2 . taksidi hesabınıza yatırır fakat diğerlerinde olduğu gibi bu tutarları hem yatırıp hem de çekmez, sadece ekstreye + taksit tutarı kadar meblağ yatırılır. Siz de bu tutarları ödeme yapacağınız aya ait kredi kartı ekstrenizde + bakiye olarak görebilirsiniz.